Forma-1 / Motorsport

A WTCR szerelmeseinek egy kis csemege – Videó

Megmutatjuk az egész 2019-es WTCR szezont! Minden Marokkóban kezdődött…

A 2019-es túraautó-világkupa a sorozat második szezonja volt. Mindez éprilis 5-én kezdődött Marrákesben és december 15-én ért véget Sepangban. A címvédő Gabriele Tarquini volt az egyéni értékelésben, míg a csapatok pontversenyében az előző év győztese az M Racing – YMR a TCR Európa-kupa sorozatban szerepelt tovább.

Az utolsó hétvége utolsó futamán kaotikus körülmények között, Michelisz Norbert szoros küzdelemben Esteban Guerrierivel szemben megnyerte az egyéni pontversenyt és Világkupa-győztessé avanzsált.

Sport365.hu – Michelisz: Életem legstresszesebb versenye volt – Videó

Michelisz Norbert szerint élete eddigi legstresszesebb versenye volt a malajziai hétvége, amelyen megnyerte a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonját, és ezzel a magyar autósport történetének legnagyobb sikerét érte el. A friss világbajnok hazaérkezésénél a Sport365 stábja is jelen volt.

Borítókép: Bruno Barros / DPI / NurPhoto via Getty Images